pozyczka bez bik

Czy można otrzymać pożyczkę bez sprawdzania w bazach?

Pożyczkodawcy ostrzegają, że sprawdzają swoich potencjalnych klientów we wszystkich bazach zanim udzielą mu pożyczki. Koniecznością otrzymania dodatkowych środków jest posiadanie stałego źródła dochodu, szczególnie z tytułu umowy o pracę. Jednak występują także oferty pożyczki bez konieczności sprawdzenia pożyczkobiorcy w bazie obarczone jest dużym ryzykiem dla pożyczkodawcy.

Sprawdzanie baz przez parabanki

Parabanki sprawdzają historię głównie w Biurze Informacji Gospodarczej. Jednak ta baza nie informuje o terminowej spłacie zobowiązań, tylko dane na temat niespłaconych kredytów, mandatów, rachunków. BIG różni się o Biura Informacji Kredytowej tym, że w BIK można sprawdzić także pozytywną historię kredytową.

Pożyczki u osób prywatnych

Największą wadą pożyczek bez baz jest to, że wymagają znajomości. Żadna umowa nie jest odpowiednim zabezpieczeniem, jeżeli dłużnik nie posiada środków do spłaty zobowiązania. Co ciekawe, osoby prywatne rzadko udzielają pożyczek na raty.

Koszty pożyczki bez sprawdzania w bazach

Należy brać pod uwagę większe koszty pożyczki bez baz. W ten sposób pożyczkodawca rekompensuje sobie ryzyko wypłaty gotówki na takich warunkach. Pożyczając pieniądze osobie, która widnieje w bazach, szczególnie BIG, szanse na zwrot środków są mniejsze niż gdy z oferty korzysta osoba o pozytywnej historii. W ten sposób taki przedsiębiorca zarabia i rozwija swój biznes.

Zagrożenia dla osób szukających pożyczki bez sprawdzania

Zawsze może zdarzyć się, że osoba, której zależy na pożyczce zostanie oszukana. Jest ona łatwym celem dla internetowych oszustów. Ich metody działania polegają na tym, że oferują oni pożyczkę po uprzednim dokonaniu przedpłaty. Wtedy oferent znika wraz z zapłaconą przedpłatą. Można to spotkać w serwisach lokalnych. Oszust wystawia ogłoszenie i czeka na telefony klientów. Odpowiada, że przekaże środki w zamian za na przykład opłatę ubezpieczenia, koszty dojazdu, koszt spisania umowy itd. Niestety można spotkać wiele osób, które dały się w ten sposób nabrać. Jedyną możliwością otrzymania pożyczki u osoby prywatnej jest pożyczka pod zastaw nieruchomości lub cennej ruchomości.