pożyczki na 30 dni

Czym różnią się pożyczki na 30 dni od pożyczek proponowanych przez prywatnych inwestorów?

Większym bezpieczeństwem pożyczania mogą cieszyć się klienci firm pożyczkowych niż osoby korzystające z pożyczki od prywatnego inwestora. Wynika to z obowiązujących przepisów prawnych. Te w większym stopniu regulują sposoby oraz warunki udzielania chwilówek. Dlatego każdy, kto chce skorzystać z pożyczki na 30 dni, powinien wiedzieć jaką przewagę ma taka pożyczka krótkoterminowa nad  propozycjami prywatnych inwestorów.

Pozabankowe pożyczki krótkoterminowe a pożyczki od prywatnych inwestorów

W przypadku pożyczek krótkoterminowych od instytucji pożyczkowych interesy pożyczkobiorców są dodatkowo zabezpieczone. Przede wszystkim przez postanowienia ustawy o kredycie konsumenckim. Podmiot pożyczający pieniądze nie może dowolnie kształtować oprocentowania. Co więcej, ograniczone są koszty okołopożyczkowe. Prywatny inwestor oferuje swoje usługi w ramach przepisów o pożyczkach zawartych w Kodeksie cywilnym. Nie są one na tyle konkretne, aby w pełni chronić pożyczkobiorcę. Przyjmuje się co prawda, że dla kwot przewyższających 1000 zł należy sporządzić pisemną umowę. Na tej podstawie można zatem dochodzić swoich praw.

Niezaznajomiony z przepisami może jednak łatwo paść ofiarą niekorzystnych zapisów. Brak jasnego określenia kosztów pożyczki w umowie będzie źródłem kłopotów. Co prawda polskie prawo dopuszcza udzielenie pożyczki za darmo, jednak prywatni inwestorzy nakładają na pożyczkobiorców wysokie opłaty, a najczęściej wymagają również dodatkowego zabezpieczenia. Takie pożyczki pod zastaw są znacznie mniej korzystne niż pożyczki krótkoterminowe od instytucji pożyczkowych. 

Zasady udzielania pożyczki na 30 dni

Jasne, czytelne i przedstawione przed zawarciem umowy zasady udzielenia pożyczki na 30 dni to istotna zaleta finansowania pozabankowego. Firmy pożyczkowe muszą poinformować klientów, ile kosztują pożyczki krótkoterminowe. Żeby zobrazować zakres kosztów i ich zależność od kwoty oraz okresu kredytowania, udostępniają na swoich stronach internetowych kalkulator pożyczkowy. Dzięki niemu bez trudu można ustalić całkowity koszt zobowiązania. Dodatkowo źródłem wiedzy o zasadach pożyczania pieniędzy przez daną firmę pożyczkową może być:

  • formularz informacyjny,
  • ramowa umowa pożyczki,
  • regulamin serwisu pożyczkowego,
  • wyjaśnienia w dziale FAQ (pytań i odpowiedzi),
  • ranking pożyczki na 30 dni.

Najlepsze oferty pożyczki na 30 dni

Żeby pożyczać najkorzystniej i najtaniej, jak to możliwe, warto pamiętać o tym, że wyznacznikiem kosztów chwilówki jest RRSO. Samo oprocentowanie niewiele mówi o tym, ile trzeba będzie oddać na konto pożyczkodawcy. Firmy pożyczkowe mogą doliczyć prowizje i inne opłaty, a to wszystko wpłynie na wysokość długu. Niektóre instytucje proponują darmowe pożyczki na kilka dni lub nawet na dłużej, bo 60 dni. To najlepsze rozwiązanie, bo ten, kto spłaci dług w terminie, nie będzie musiał doliczać dodatkowych opłat.  

Kiedy warto skorzystać z pożyczki na kilka dni?

Szybkie zaciągnięcie pożyczki na kilka dni online to wygodne rozwiązanie w następujących sytuacjach:

  • gdy pracodawca spóźnia się z wypłatą,
  • w razie pojawienia się nagłych wydatków, gdy zbliża się termin wypłaty lub inny zastrzyk gotówki, 
  • przed terminem wpływu środków z programu 500 plus, 
  • zbliża się termin zapłaty za media, np. za prąd czy telefon, a rachunek okazał się wyższy niż standardowo,
  • przed terminem wesela, aby dokonać niezbędnych opłat i spłacić zobowiązanie z pieniędzy od gości.

To tylko przykładowe problemy, z których można znaleźć wyjście w postaci finansowania pozabankowego. Pożyczone pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.