książki

3 Książki o finansach na 2019 rok

Kwestie finansowe częściej kojarzą nam się z oszczędzaniem. Pomyślmy co może się zdarzyć, jeśli zamiast odłożyć kolejne pieniądze do naszej skarbonki mądrze je zainwestujemy? Ponieważ wiedza to również inwestycja i to długoterminowa, polecamy książki o finansach, na które warto wydać pieniądze i się nimi zainspirować w roku 2019.

„Finansowy Ninja” Michała Szafrańskiego

To dość niezwykła książka napisana przez niefinansistę dla… niefinansistów. Ma wiele rad dotyczących codziennego oszczędzania i napisana jest prostym, zrozumiałym dla każdego językiem. Autor pokazuje, że oszczędzanie nie musi być trudne. Na prostych wzorach i przykładach, a także czytelnych schematach pokazuje jak okiełznać nasz domowy budżet bez większych wyrzeczeń. Daje bliskie nam wskazówki, które nawet osobom nie zajmującym się na co dzień finansami, będą czytelne i kompletne.

W książce znajdziemy informacje:
– jak zbudować plan finansowy
– jak poszukać oszczędności
– jak zmniejszyć codzienne wydatki
– co powinniśmy zrobić, by poprawić naszą systematyczność jeśli chodzi o finanse

Wyjaśnia też trudne kwestie związane z kredytami oraz pożyczkami w parabankach, pokazując możliwie najlepsze dla nas rozwiązania.

„Jak zadbać o własne finanse” Marcin Iwuć

W tej książce skupiono się raczej na wychodzeniu z finansowego dołka i pokazano rozwiązania, które w szybkim czasie pozwolą na pozbycie się części długów. Przede wszystkim autor chce pokazać, jak ważne jest finansowe bezpieczeństwo i pokazuje, czym tak naprawdę są nasze finanse. Książka pozwoli na ustalenie priorytetów i zrozumienie jak działa domowy budżet. Powinna być przeczytana zaraz przed lekturą poprzednio opisanej książki – „Finansowy Ninja”. Pozwala bowiem poukładać dotychczasowe finanse, by móc na nich budować długofalowe plany i oszczędzanie.

„Pieniądze są sexy” Fryderyk Karzełek

Businessman i założyciel klubu 555 napisał bardzo pouczającą, a jednocześnie merytoryczną książkę o finansach. Przedstawił pieniądze w całkowicie innym świetle, pokazując, że wcale nie są one tematem wstydliwym. Zwykliśmy je okrywać zasłoną tabu. Fryderyk Karzełek bezwstydnie zrywa zasłonę niedomówień i sztucznych barier pisząc z entuzjazmem: „pieniądze są sexy”. Autor przez karty książki zaraża nas swoim optymistycznym podejściem do finansów. Pokazuje, że nie tylko dzięki bezpieczeństwu finansowemu, ale również odłożonym oszczędnościom możemy budować nasze marzenia i spełniać je. Jak sam mówi w prowadzonych przez siebie webinarach – powinniśmy codziennie pracować w ogrodzie marzeń. Głęboko wierzy, że dzięki dobremu zarządzaniu pieniędzmi jesteśmy w stanie poprawić naszą jakość życia, ale również rozwijać się, choćby przez poszerzanie wiedzy, czy spełnianie marzeń. Dużą wagę przykłada również do systematyczności oraz samodyscypliny. Uczy nas poprzez tę publikację systematycznego planowania naszych finansów, ale również życia oraz pracy nad marzeniami. Łączy również pieniądze z czasem i pokazuje, że dzięki zarządzaniu czasem możemy również lepiej opanować nasz codzienny budżet.