ekspresowa pozyczka

Pieniądze na koncie w 15 minut? To możliwe dzięki szybkim pożyczkom

Szybkie pożyczki są coraz modniejszą formą pożyczania środków pieniężnych. Taką ofertę można znaleźć bez trudu. Wystarczy poszukać w Internecie firmy pożyczkowej oferującej tego typu usługi. Czy możliwe jest przejście przez procedurę pożyczkową w tak krótkim czasie? O tym w artykule.

Pełne konto w ciągu 15 minut – kiedy to możliwe?

Uzyskanie pożyczki w krótkim czasie jest możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym oraz nieograniczonym przepływie danych. Aby skorzystać z oferty firmy pożyczkowej, czasami wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Im szybsze łącze, tym lepiej. W celu usprawnienia procedury pożyczkowej wykorzystywane są uproszczone metody składania wniosków o udzielenie pożyczki oraz weryfikacji danych.


Podstawową zasadą funkcjonującą w większości firm pożyczkowych jest ta, uzależniająca czas trwania procedury pożyczkowej od wysokości kwoty, o jaką stara się potencjalny pożyczkobiorca. Pojawia się tu zasada proporcjonalności. Wzrost kwoty pożyczki wiąże się z koniecznością przeprowadzenia dokładniejszej analizy informacji o pożyczkobiorcy. Pożyczki na małe kwoty wynoszące maksymalnie kilka tysięcy, mogą być rozpatrywane w ciągu 15 minut.

Jak wygląda proces udzielania pożyczki?

Pożyczka w 15 minut to nie tylko proces przelewu środków pieniężnych. To kolejno występujące po sobie zdarzenia. Pierwszym z nich jest określenie kwoty, jaka jest potrzebna oraz czasu, przez jaki będzie ona spłacana. Dzięki dostępnym na stronach firm suwakom w łatwy sposób można sprawdzić, jak zmienia się kwota całkowita po zmianie długości okresu pożyczkowego. Zwykle wydłużenie okresu spłaty zwiększa tę kwotę.


Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie się i podanie swoich danych osobowych. Czynność ta dokonywana jest poprzez uzupełnienie dostępnego na stronie pożyczkodawcy formularza. O przyznaniu pożyczki klient otrzymuje zwykle informację SMS-em lub mailem.


Po uzupełnieniu danych i otrzymaniu pozytywnej decyzji dotyczącej przekazania środków pieniężnych nadchodzi czas na weryfikację. Bez tego trudno o przelanie żądanej kwoty. W celu sprawdzenia zgodności danych pożyczkodawcy z danymi dotyczącymi konta bankowego należy dokonać przelewu opiewającego na kwotę kilku groszy. Przekaz ten wykonywany jest na konto pożyczkodawcy. Pomyślnie wykonana weryfikacje skutkuje natychmiastowym przelewem środków pieniężnych na rachunek pożyczkobiorcy.

Kto korzysta z szybkich pożyczek?

Oferta „pożyczka w 15 minut” skierowana jest głównie do osób, które niespodziewanie znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Udzielane są one osobom w wieku od 18 do 70 lat. Największą grupę klientów firm pożyczkowych stanowią jednak emeryci. Osoby po 60 roku życia są ulubioną grupą docelową firm pożyczkowych. Dzieje się tak głównie z uwagi na stałe źródło dochodu, jakim jest emerytura. Osoby starsze bardzo często też znajdują się w trudnych sytuacjach finansowych, potrzebują pieniędzy na drogie leki, czasami nie mają ich od kogo pożyczyć.  


Po szybkie pożyczki coraz częściej sięgają także młodzi. Są to zwykle osoby prowadzące niestabilny tryb życia i nieposiadające stałego źródła dochodu. Po nieudanych próbach uzyskania kredytu bankowego udają się do firmy pożyczkowej, gdzie procedury są szybsze i prostsze.