pożyczka na wakacje

Pożyczka na wakacje

Wakacje podobnie, jak rzeczy materialne są celem wielu osób. Wakacyjny wyjazd, w zależności od czasu trwania oraz miejsca, to kosz rzędu kilku tysięcy złotych. Zdarza się, że comiesięczna pensja nie jest wystarczająca, aby odłożyć potrzebną kwotę. Z rozwiązaniem przychodzą firmy oferujące pożyczki wakacyjne. Na czym one dokładnie polegają i jak skorzystać z ich oferty, aby nie popaść w zadłużenie?


Pożyczka na wakacje – jak krok po kroku spełnić marzenia?
Pożyczka wakacyjna podobnie jak inne pożyczki jest szybkim sposobem a uzyskanie środków pieniężnych. Jest to tzw. chwilówka. Charakteryzuje się brakiem lub niewielką ilością formalności oraz łatwą dostępnością. Kwota, jaką w ten sposób można uzyskać, jest stosunkowo niewielka, ale z pewnością wystarczająca nawet na sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.


W jaki sposób można otrzymać niezbędną gotówkę? Sposobów jest kilka. Można udać się do siedziby firmy lub złożyć wniosek przez Internet. Potrzebny będzie dowód osobisty, numer rachunku bankowego oraz numer telefonu wnioskodawcy. Po dokonaniu formalności i potwierdzeniu swoich danych gotówka pojawia się na koncie. Zwykle firma dokonuje przelewu w ciągu 2 dni. Zdarzają się jednak pożyczki, które pojawiają się na koncie w 15 minut po przesłaniu dokumentów.

Gdzie szukać korzystnych ofert pożyczek wakacyjnych?

Najszybszym sposobem na uzyskanie dokładnych informacji o oferowanych pożyczkach są strony internetowe firm je oferujących. Można odwiedzać je i korzystać z tzw. suwaków w celu ustalenia kosztu poszczególnych pożyczek lub skorzystać z porównywarki 1.

Jeśli pożyczkodawca nigdy dotąd nie korzystał z tego typu wsparcia finansowego, jest w o tyle korzystniejszej sytuacji, że może skorzystać ze swojej pierwszej darmowej pożyczki. W praktyce polega to na tym, że oddaje on dokładnie tyle, ile pożyczył. O tę opcję należy pytać w konkretnych firmach pożyczkowych.

Na co uważać?

Pożyczki gotówkowe to nie to samo co kredyty. Zdarza się, że firmy zajmujące się ich udzielaniem pojawiają się na rynku, równie szybko, jak znikają. Dlatego przed wyborem właściwego parabanku należy zrobić mały research na rynku. Warto zwrócić uwagę na to, od jak dawna firma funkcjonuje, czy klienci ją polecają, poszukać na forach ewentualnych osób, które korzystały z usług wybranej firmy. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sprawdzonej instytucji.


Kolejną równie ważną rzeczą są warunki spłaty. Poza dokładnym przeczytaniem regulaminu należy dopytać o możliwość rozłożenia pożyczki na raty. Zdarza się, że firmy nie pozwalają na spłatę ratalną, a w grę wchodzi jedynie jednorazowy zwrot pożyczonej kwoty. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę sytuację finansową pożyczkobiorców. Nikt, kogo nie stać na jednorazową zapłatę kilku tysięcy złotych nie będzie w stanie zdobyć tych pieniędzy w miesiąc po powrocie z wakacji.


Najrozsądniejszym wyjściem jest skorzystanie z pożyczki wakacyjnej jedynie w celu uzupełnienia własnego wyjazdowego budżetu. W tym celu pieniądze należy zacząć odkładać już kilka miesięcy wcześniej. Pożyczka będzie wówczas przeznaczona na dodatkowe wydatki w trakcie wyjazdu i nie będzie stanowiła znacznej części wartości wakacji. Pożyczka wakacyjna może być pomocna w spełnieniu marzeń, jednak zawsze należy ustalić, czy jej spłata będzie realna.