pożyczka do domu

Pożyczki do domu – oferta nie tylko dla osób starszych

Kiedy praktycznie wszystko można już załatwić przez internet, niemałe zdziwienie budzi fakt, że niektóre osoby nadal sceptycznie podchodzą do takiej formy. I nie są to tylko ludzie starsi, którzy zwykle z technologią nie bywają za pan brat. Spotkanie twarzą w twarz to alternatywa dla bezosobowego załatwiania spraw zdalnie i coraz częściej dotyczy też rynku finansowego. Przykładowo klasyczne chwilówki są niekiedy realizowane jako pożyczki do domu, gdzie umowę podpisuje się w mieszkaniu klienta.

Zalety pożyczek w domu

Takie rozwiązanie ma swoje plusy i to w dobie wszechobecnej cyfryzacji. Korzystają z niego po pierwsze osoby, które nie mają technicznych możliwości zawarcia umowy przez internet (brak komputera, internetu, umiejętności ich obsługi), po drugie zaś te, które nie darzą zaufaniem nowoczesnych form komunikacyjnych. I nie jest to przeświadczenie do końca błędne, na co pokazują liczne ataki hakerskie czy wycieki wrażliwych danych kredytowych, przed którymi nie mogą ustrzec się nawet duże banki.

Pożyczki do domu są atrakcyjne zwłaszcza dla emerytów i rencistów, ludzi starszych, którzy potrzebują pieniędzy w pilnej sprawie, ale jednocześnie chcą mieć czas na spokojne zapoznane się z umową. W przypadku wizyty w oddziale firmy pożyczkowej to ostatnie nie zawsze jest możliwe z powodu presji innych klientów czekających na swoją kolej lub… samego pracownika zniecierpliwionego oczekiwaniem na decyzję klienta.

Pożyczki do domu i ich wady

Z drugiej strony jednak taka forma zawierania umowy pożyczkowej ma też swoje wady, a największą z nich są koszty. Konieczność wizyty w domu klienta oznacza zaangażowanie pracownika firmy pożyczkowej, pokrycie kosztu dojazdu itp. Dlatego pożyczki zawierane w domu cechują się większą prowizją lub dodatkową opłatą związaną z pokryciem wygenerowanych w ten sposób kosztów.

Może to być opłata stała i niezależna od wysokości pożyczki do domu lub wręcz przeciwnie, opiewająca na konkretny procent od wysokości zobowiązania. Z tego względu warto rozważyć więc albo skorzystanie z pomocy przy zaciąganiu pożyczki w formie online (i tym samym obniżeniu jej kosztów) albo wizytę w oddziale danej firmy.

Zanim wpuścisz do domu przedstawiciela z umową…

Rynek usług pożyczkowych wydaje się nasycony różnymi formami zawierania umów, dlatego pożyczki domowe nie są już aż tak bardzo popularne. Obecnie niewiele firm decyduje się na taką usługę, a wśród nich znajdują się między innymi: https://money24.pl/chwilowki-do-domu-pozyczki-w-domu-klienta/ oferujące pożyczki bezpośrednio w domach swoich klientów. Jednak zanim otworzy się drzwi pracownikowi takiej firmy warto się do tego przygotować zwłaszcza w kwestii merytorycznej.

Poznanie terminów takich jak oprocentowanie, koszty amortyzacyjne, opłaty administracyjne czy manipulacyjne oraz RRSO pozwolą lepiej zrozumieć to, co pracownik będzie mówił podczas przedstawiania oferty. Najważniejszym jest jednak to, aby wiedzieć, że wpuszczenie go do domu nie oznacza, że koniecznie trzeba już podpisać umowę. Jeśli warunki pożyczki będą nieatrakcyjne, zawsze mamy prawo wyprosić taką osobę i podziękować za ofertę.