pozyczki z dowodem

Pożyczki na dowód – najważniejsze informacje

Coraz więcej pożyczkodawców oferuje swoim klientom proste pożyczki, które można otrzymać podając jedynie dane zawarte w dowodzie osobistym. Pieniądze można otrzymać bardzo szybko, jednak przed skorzystaniem z oferty warto sprawdzić, czym są pożyczki na dowód i jak wyglądają w praktyce. 

Czym są pożyczki, które można uzyskać na dowód osobisty?

Dla wielu osób, możliwość uzyskania pożyczki przez Internet, jedynie na podstawie dowodu osobistego, jest niewątpliwie bardzo kusząca. Jednak w praktyce takie rozwiązanie jest niemożliwy. Firma pożyczkowa nie może udzielać pożyczek tylko na podstawie jednego dokumentu tożsamości. Dane, które są zawarte w dowodzie (czyli imiona, nazwisko, darta urodzenia itd.) nie wystarczą do całkowitego i pełnego uwierzytelnienia konsumenta. Pożyczkodawca potrzebuje dodatkowo wiarygodnego dowodu, na to, że dana osoba jest w stanie spłacić swoje zobowiązanie. 

Chwilówki udzielane na dowód osobisty – propozycje wielu firm 

Jak wspomniano powyżej, w legalnie działających firmach, nie ma możliwości uzyskania pożyczki jedynie na podstawie dowodu osobistego. Mimo to, wiele firm reklamuje, że udziela właśnie tego typu usługi. Przed skorzystaniem z ich oferty obowiązkowo trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami jej udzielania. Jeśli można pożyczyć pieniądze zbyt prosto, najczęściej w grę wchodzą dodatkowe opłaty i wysokie odsetki. 

Co jest potrzebne do prostego udzielenia pożyczki?

Warto wiedzieć, co naprawdę kryje się pod hasłem „pożyczki na dowód”. Dane zawarte w dokumencie tożsamości z pewnością będą potrzebne do dopełnianie formalności. I owszem może się okazać, że będzie to jedyny potrzebny dokument, jednak oprócz niego niezbędna będzie inna weryfikacja jak np.:

  • sprawdzenie wpisów dotyczących konsumenta, które są dostępne w rejestrach finansowych takich jak: Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej itd.,
  • sprawdzenie informacji dotyczących zatrudnienia danego konsumenta, zazwyczaj wystarczy zaświadczenie z zakładu pracy informując o zatrudnieniu i o wysokości zarobków, 
  • sprawdzenie stanu rachunku bankowego, zwykle firma udzielająca pożyczki, upewnia się czy jest on założony na dane konsumenta.

Firmy, które udzielają pożyczek, mimo iż starają się, żeby proces przyznawania pieniędzy nie był zbyt skomplikowany  i wyróżniał się na tle banków, kierują się ściśle ustalonymi zasadami, aby sprawdzić wiarygodność klientów. 

Czy można uzyskać pożyczkę na dowód przez Internet?

Jak wspomniano wcześniej, uzyskanie pożyczki na dowód przez Internet, nie oznacza, że dowód osobisty jest jedynym wymaganiem. Jednak bez wątpienia ten rodzaj pożyczania pieniędzy wiąże się ze sporymi udogodnieniami. Przede wszystkim pieniądze można uzyskać online, bez wychodzenia z domu, w bardzo szybkim czasie, po spełnieniu określonych warunków. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują pilnie gotówki i wieloetapowa weryfikacja przeprowadzona przez banki jest dla nich za długa. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/.