Oferta współczesnych instytucji pożyczkowych standardowo kojarzy się większości z nas z rozwiązaniami kredytowymi, które są dedykowane dla konsumentów, czyli osób fizycznych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż rodzimy sektor pożyczkowy już od kilku dobrych lat znajduje się w stadium naprawdę dynamicznego progresu, co przynosi skutki w postaci między innymi sukcesywnego pojawiania się coraz to nowych opcji i rozwiązań. Aktualnie oferta obecnych na polskim rynku instytucji pożyczkowych to już nie tylko szerokie spektrum pożyczek dla osób prywatnych, lecz również coraz bardziej rozbudowany segment oferty dedykowanej firmom. Co oczywiste, pożyczki pozabankowe dla firm pod wieloma względami różnią się od analogicznych rozwiązań dostępnych w ofertach instytucji bankowych.
Wbrew pozorom, łatwa dostępność wcale nie jest jedynym atutem oferty jaką instytucje pożyczkowe mają przygotowaną dla firm.
Pożyczki pozabankowe dla firm: podstawowe informacje
Bardzo popularne jest przekonanie, według którego takie rozwiązania, jak pożyczki pozabankowe dla firm zawsze będą wymagać ustanowienia zabezpieczenia pożyczki w postaci zastawu lub też przystąpienia do kredytu gwaranta. Obecnie jednak nie jest to już przekonanie aktualne. Coraz więcej działających na rynku instytucji pożyczkowych wykazuje wysoką elastyczność, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców.
Kolejny z mitów związanych z pozabankowymi pożyczkami dla przedsiębiorców to przeświadczenia, według którego wysoka maksymalność finansowania w ramach pożyczki pozabankowej zawsze będzie kwotą niską. Wystarczy jednak rzut oka na dostępne oferty, aby przekonać się co do tego, że niektóre instytucje pożyczkowe oferują firmom finansowanie na maksymalne kwoty rzędu nawet 100 lub 150 tysięcy złotych, co stanowi wynik jak najbardziej konkurencyjny w stosunku do oferty niejednego banku. Więcej dokładnych informacji na temat dostępnej oferty pozabankowych pożyczek dla firm można znaleźć pod tym adresem:http://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-pozabankowe-dla-firm/
O czym jeszcze należy pamiętać?
Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z faktu, że wbrew obiegowej opinii, istnieją istotne różnice-zarówno formalne, jak i praktyczne- pomiędzy pozabankowymi pożyczkodawcami. Z jednej bowiem strony klienci mają do czynienia z rzetelnymi instytucjami pożyczkowymi. Są to podmioty figurujące w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, który działa przy Komisji Nadzoru Finansowego oraz podlegające kontroli ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z drugiej jednak strony na rynku znajdziemy również oferty tak zwanych parabanków pożyczkowych, czyli firm prowadzących swoją działalność na zasadzie umiejętnego omijania przepisów polskiego prawa. Co oczywiste, z perspektywy klienta-zarówno prywatnego, jak i firmowego- jedyną bezpieczną opcją stanowią usługi instytucji pożyczkowych.
W jaki jednak sposób można sprawdzić status naszego pożyczkodawcy? Wbrew pozorom, wcale nie jest to zadanie trudne. Wystarczy weryfikacja, czy dana firma widnieje we wspominanym już Rejestrze Instytucji Pożyczkowych przy KNF.