kredyty gotowkowe

Wybór kredytu gotówkowego

Każdemu czasem przytrafiają się wydatki nieprzewidziane przez domowy budżet, a nie zawsze jesteśmy w stanie im podołać, wykorzystując tylko swoje oszczędności lub regularnie wypływającą na konto pensję. W takich sytuacjach nieocenioną pomocą mogą okazać się kredyty gotówkowe. Dzięki szybkiej gotówce, mamy pewność, że wszystkie zobowiązania zostaną spłacone na czas. Gdzie szukać najkorzystniejszych rozwiązań? 

Najlepsze kredyty gotówkowe

Najprościej skorzystać z rankingu, który przedstawia oferty kredytów z różnych banków. Dane na ten temat, zebrane w jednym miejscu, pozwalają na porównanie wszystkich opcji oraz wybór najciekawszych i najkorzystniejszych opcji. Szczególnie pomocna jest możliwość ustawienia oczekiwanej kwoty i maksymalnego czasu spłaty. Widoczne jest także oprocentowanie w danym banku, a także wysokość miesięcznej raty, która musi być spłacana przez określony okres czasu. W zależności od celu, na który mają zostać przeznaczone środki, można operować znacznikami i wybrać taką kwotę, która zaspokoi potrzeby kredytobiorcy, a jej rata nie będzie zbyt wygórowana.

Oferta kredytu gotówkowego wybrana– co dalej?

Kiedy już mamy za sobą porównywanie i wybór najlepszego kredytu gotówkowego na wybrane potrzeby, można przejść do formalności związanych z  jego udzieleniem. Każdy bank ma oczekiwania wobec klienta; jego zdolność kredytowa jest gwarancją tego, że kredytobiorca będzie w stanie wywiązać się z umowy. Aby dowiedzieć się, czy dany klient jest wiarygodny, stosuje się osobiste oświadczenie o dochodach, które można zweryfikować przez wyciąg z konta bankowego lub przedłożenie rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Jeśli jednak staramy się o kredyt na ściśle określony cel, np. w przypadku kupna samochodu czy mieszkania, banki wymagają dostarczenia zaświadczenia od pracodawcy wraz z określeniem miesięcznych dochodów. Potrzebna jest także informacja o rodzaju umowy i okresie na jaki została ona zawarta. 

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Coraz częściej mamy do czynienia z kredytami udzielanymi bez żadnych zaświadczeń, a do jego udzielenia wystarczy okazanie dokumentu PIT. Jest to doskonałe rozwiązanie w momencie gdy zależy nam na czasie. Poza okazaniem rocznego rozliczenia podatkowego, klient musi okazać dowód osobisty, celem weryfikacji historii i zdolności kredytowej. Trzeba jednak nadmienić, że taka opcja posiada wiele ograniczeń. W tym przypadku nie ma możliwości ubiegania się o kredyt na samochód, hipoteczny czy konsolidacyjny. Ponadto, takie rozwiązanie powoduje, że maksymalna kwota zostaje obniżona, a okres kredytowania jest krótszy. 

Banki dają nam ogromne możliwości i są najbardziej wiarygodnym źródłem, z którego, po spełnieniu odpowiednich warunków, możemy oczekiwać wsparcia finansowego. Udzielane kredyty, są zastrzykiem gotówki w momentach, które wymagają od nas nieco większego nakładu środków, niż zwykle. Oszczędności czasami nie wystarczą, gdy w grę wchodzą nagłe, niespodziewane wydatki, z których nie możemy zrezygnować.